Emergjenca COVID19 \ Njoftim për qytetarët bllokuar jashtë RSH-së

‼️ Njoftim drejtuar gjithë qytetarëve shqiptarë që për shkak të COVID-19, kanë ngelur të bllokuar jashtë RSH-së.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, bën me dije të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët nuk arritën të ishin pjesë e planit të riatdhesimit, se dje plani është mbyllur me fluturimin e bërë nga Roma.

Gjithashtu, ju bëjmë me dije se janë riatdhesuar të gjitha rastet emergjente, të cilat janë vlerësuar me rigorozitet nga Përfaqësitë e RSH-së në botë.

‼️ Duke nisur nga sot, datë 2 prill 2020, të gjithë qytetarët e mbetur të bllokuar, duhet t’i drejtohen VETËM Njësisë së Emergjencës, të ngritur në MEPJ, në numrat e emergjencës, si më poshtë, ose në adresat e e email-it:

📧 emergjencat@mfa.gov.al;
📧 dk@mfa.gov.al.

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora 09:00-17:00.

📞 00355694045503
📞 00355694045502
📞 00355694045500
📞 00355694045498
📞 00355694045495
📞 00355694045505
📞 00355694045501
📞 00355694045499
📞 00355694045497
📞 00355694045496

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora 08:00-20:00.

📞 00355694045493
📞 00355694045487
📞 00355694045492
📞 00355694045494
📞 00355694045489
📞 00355694045486
📞 00355694045490
📞 00355694045491
📞 00355694045485
📞 00355694045488

❗️Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ju siguron që çdo qytetar i cili do të komunikojë me Njësinë e Emergjencës ( në numrat e vënë në dispozicion ose nëpërmjet email-it) do të marrë përgjigje!

(burimi: FB Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme)

U mbyt, pasi kishte turp të kërkonte ndihmë.

Marcello Marchesi

13 pensieri riguardo “Emergjenca COVID19 \ Njoftim për qytetarët bllokuar jashtë RSH-së

 1. Un kam problemin e kundert . M kan mbetur n shqiperi prinderit e mi q prej 10 viteve resident ktu n itali . Jan vetem skan asnj atje . Si ta bej x ti mar ktej

  1. haleminderist qe komentuat

   aktualisht nu mund t eudhetoni,

   nese keni urgjenca pyet autoritetet shtetrore \ #dojadalim

 2. Mirdita konsullat. Jetoj ne Ventimiglia prenderne 24vitesh. Kam gocen me gjith djalin qe duan te bashkohen me antaret e tjer te familjes ne Shipni. Po ka mundesi na ndihmoni. Faliminderit. Qemali

  1. faleminderit qe komentuat por ne nuk jemi konsullata

   ne lidhje me pyetjen tuaj duhet te kontaktoni zyrat shtetrore nese keni urgjenca, ne te gjitha rastet e tjera nuk mund te udhtoni dhe nuk duhet te udhetoni gjate kesaj lufte me covid19

   #dojadalim

 3. Pershendetje jetoj ne italy kam mamin tim ketu dhe do te kthehet me patjeter ne shqipri si mund te na ndimoni jetojm ne udine faleminderit

 4. Jam Johan Rusta…mirdita..me 24 prill kam takim me ju ne milano per aplikim pasap.si dhet te veproj.mund te spostoni daten?po le email tim..flm

 5. Jam me shtetesi italiane e dua te kovertoj patenten. Por problemi im eshte se un e kam mar 5 vjet para se te dilte ligji ne 2009 qe keshtu mua nuk me kapin keto rregulat.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *