Ja numrat/WhatsApp në dispozicion për emergjencat nga vetë MEPJ

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët janë bllokuar jashtë Shqipërisë, për shkak të mbylljes së kufijve tokësorë dhe ajrorë, dhe që kanë nevojë për ndihmë apo informacion, të telefonojnë ose të çojnë një sms në aplikacionin WhatsApp, edhe në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat nga vetë MEPJ:

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora ⏰ 08:00-20:00.

Vetëm SMS ose “WhatsApp” – nga ora ⏰20:00-08:00

📞 00355694045493
📞 00355694045487
📞 00355694045492
📞 00355694045494
📞 00355694045489
📞 00355694045486
📞 00355694045490
📞 00355694045491
📞 00355694045485
📞 00355694045488

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora ⏰ 09:00-17:00.

📞 00355694045503
📞 00355694045502
📞 00355694045500
📞 00355694045498
📞 00355694045495
📞 00355694045505
📞 00355694045501
📞 00355694045499
📞 00355694045497
📞 00355694045496

(burimi: FB Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme)

Nuk mund t’i ndihmojmë të gjithë, por të gjithë mund të ndihmojnë dikë.

Ronald Reagan

19 pensieri riguardo “Ja numrat/WhatsApp në dispozicion për emergjencat nga vetë MEPJ

 1. Pershendetje un kam mamin ketu ne itali e ne fund te muajt i mbaron 3 mujorshi kur Hapen rruget nga Bologna per Tirane ju lutem me thoni cduhet te bej se dhe ne shqiperi jeton vetem ska njeri e eshte e semur cduhet te bejme
  Faleminderit me respekt
  Salataj Erinda

  1. te qendroje aty ku ndjehet me mire derisa te normalizohet gjendja. per urgjenca drejtohuni tek zyrat e duhura. faleminderit qe komentuat \ do ja dalim

 2. Pershendetje,dua te kthehem ne Shqipri pran familjes time qe kam femijet e vegjel,si mund te veproj duke paguar

  1. duhet te kontaktoni autoritetet shqiptare ne itali nese keni urgjenca perndryshe keshillohet te udhetoni pasi te kthehet normaliteti \ faleminderit qe komentuat

 3. Mirmrama un desha te di vetem 3 kategorit e 3 pikave qe kan cilesuar duhen qe te kthehen ne atdhe?sepse un ne kte momentin babai im nuk perfshihet ne kto 3pika?a mund te kem nje prgj?flm parapraktikisht

  1. duhet te kontaktoni autoritetet shqiptare ne itali nese keni urgjenca perndryshe keshillohet te udhetoni pasi te kthehet normaliteti \ faleminderit qe komentuat

 4. Per familjaret qe kan ngelur ne shqiperi qe jan me carta di soggiorno ka ndonje mynyr qe te kthehen se ktu kemi shum detyrime shkruaj nga firenze.Faleminderit .

 5. Marre nga Sicilia dua nje njoftim nga ana juaj kam nenen vjehrren kane ardhur qysh per vit te ri dhe tani kane ngelur ketu
  si mund te veproj se po çmenden se duan te ikin

 6. Pershndetje kam vellain ketu qe pat ardh me pashapotr dhe kam babin me zemer dhe duhet te kethehet ne shqiperi jemi ne bolonga amundeni te na ndihmoni shuuum faleminderit

 7. Pershendetje, eshte nje vajz ketu ne komunen ton ka ardhur per te takuar te dashuria por u nda prej atij dhe ka ngelur vetem, per momentin e kam marr ne shtepin time, por pasi pash qe Kryeministri tha qe do kthehen ne shtepin te gjith ato qe kan ngelur jasht venosa tju shkruaj ndoshta gjej ndonje zgjidhe per te

 8. Pershendetje!
  Kam ngelur ne qutetin e Bolonjes dhe e kam te pa mundur qendrimin (arsye ekonomike) dua te rikthehem ne shqipri sa me pare! (Posedoj vetem passaport,isha per nje udhetim te shkrurter dhe ngeca..)

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *