Ja kontaktet e Ambasades Shqiptare në Romë

Shpesh na drejtohet edhe kjo pyetje, për të mos thënë 30 herë në ditë 🙂 dhe për këtë kemi menduar ti bashkojmë këtu kontaktet e Ambasadës të Republikës së Shqipërisë në Romë

📩 konsullore.rome@mfa.gov.al


☎️ 0686224115 nga ora 9:00-17:00

📲 telefoni i emergjencës 3420498192

🗺️ Via Asmara, 5 – 00199 Romë – Itali

Facebook: Ambasciata d’Albania in Italia / Ambasada e Shqipërisë në Itali

Twitter: @AlEmbassyItaly

Nuk ka tingull më irritues se një telefon që nuk tringëllon.

Rupert Holmes

35 pensieri riguardo “Ja kontaktet e Ambasades Shqiptare në Romë

 1. Pershendetje me ka skaduar pashaporta Shqiptare ne Janare 2020 Si duhet te veproje per ta rinovuar per nje Pasaporte te Re . Faliminderit ambashata Shqiptare ne Rome .

  1. Pershendetje me ka skaduar pashaporta Shqiptare ne 30/12/2019. Si duhet te veproje per ta rinovuar per nje Pasaporte te Re . Faliminderit ambashata Shqiptare ne Rome .

 2. Prsh.kam tre jav qe kam ardhur ne Vittorio Veneto Treviso te vizitoj vajzen time dhe kam mbetur ketu.Ju lutem me ndihmoni si mund te kthehem, ne shqiperi.Pres nje prgj.faleminderit.

  1. duhet te kontaktoni autoritetet shqiptare ne itali nese keni urgjenca perndryshe keshillohet te udhetoni pasi te kthehet normaliteti \ faleminderit qe koemntuat

   1. Po ca behet me ket air.albania kam dy muaj që rri gati për të të prerë bilet i nxjerrin biletat masë i kan shitur të gjitha jemi neper xhordinjo po flem jasht u ben 2 muaj qe po rrim rrugve ju lutem shum shum shikojnë se du me ik per ne shqipri dhe du me pre na nje bilet per rinas jam në milano se kjo kompania air albania po tall shum lesht me popullin me ktheni nje pergjigje cfar duhet të të bëj

 3. Me ka humbur paspaorta shqipetare si mund te rinovimin pashaporte te re jetoje ne spanje Faleminderit embajada albanés en Roma

    1. Pershendetje, me skadon pashaporta shqiptare dhe dua ta rinovoj, a keni mundesi per me me ndihmuar me informacion, ose me me dhane nje takim mundesisht paradite faliminderit per mirkuptimin

 4. Pershendetje. Me ka ardh motra bashk me familjen ne shkurt per vizit.si mund te kethehet pasi motra esht me mjekime I Kan mbaruar, e sumd te rrij tani pa mjekime

 5. Pershendetje un jam ne Malte por dua te vij ne itali qe te mund te shkoj ne shqiperi mund te them se ketu ka edhe shum sqiptare te tjere qe duan te kthehen ne shqiperi ..a mund te na ndihmoni ?

 6. Pershendetje, kam vajzen 2 vjeçe e gjysem dhe ne pamundesi per te shkuar ne shqiperi, nuk e kam rregjistruar atje. Ka ndonje mundesi regjistrimi ketu ne itali, ne ambasade?flm

 7. Mirmbrema .kam prindrit ketu ne Itali Perugia e duan te kthehen ne shpieri ca kerkese duhet te bej para se te pres bileten e avionit se kam degjuar se duhet aprovimi Nga abasada o konsullata.faleminderit

 8. Pershendetje aplikova nulla osta dhe mua aprovua dhe erdha ne rome e mora por me ishte bere nje gabim ne rezidencen e nuses dhe komuna nuk ma aprovon sepse ka gabim rezidencen tani dua te di si mund te veproj ju lutem sepse nuk di cfare te bej ju lutem me ndimoni .
  Me respekt klajdi

 9. Pershendetje kam aplikuar ne ambasaden e Romes per pashaporte dhe kart identiteti ne daten 28.02.2020 doja nje informacion nese eshte gati apo jo.Faleminderit.

 10. Pershendetje , kam aplikuar për pashaporten dhe me daten 8 maj 2020 duhet te prezantohesha ne ambasad por per shkakun e covid nuk mund te paraqitesha ne daten e caktuar!! Ç farë duhet te bej ?Shpresoj per nje përgjigje dhe faleminderit

 11. Pershendetje kam dajen ne suza te torinos kerkon te kthehet por nuk ka as pashaport as certifikat se ka kohe qe i kane humbur , as nuk punon dhe as nuk ka shtepi eshte shume i semur dhe nuk eshte ne gjendje te mbahe veten qe te punoje,si duhet te veproj per ta kthyer sepse nuk di cfare dokumenti duhet per te kaluar ne port

 12. PERSHENDETJE
  A MUNDET MAMI 74 VJECARE QE ESHTE NE SHQIPERI TE VIJE TE ME TAKOJE NE ITALI? CFARE DUHET PER FLUTURIMIN?
  GJITHASHTU A MUNDET VELLAI QE KA CARTE SOGGIORNO E NDODHET NE SHIPERI TE VIJE TANI NE ITALI DHE A KA PROBLEME?

 13. Pershendetje, me skadon pasaporta dhe mua dhe bashkeshortes 22 07 2020,doja te dija si rinovohen ne Rome, faleminderit.

 14. Pershendetje
  Un kam aplikuar njeher online..kisha takim ne prill…me rastin e corones..u.. atehere ju lutem cfare duhet te bej pres nje pergjigje nga ju..duhet te marr takim tjert..ju FLM

 15. Pershendetje mund te me jepni 1prgj; do iki nusja me djalin 2vjec ne Shqiperi duhet medoemos te vij ne ambasade per leje kalimi apo nuk ka problem? Ose me sakt duhet konfirmim nga prindi tjeter?

 16. persh jam qytetar shqipetar e dua te shkoj ne itali te daja me pashaporte shqipetare cfar dokomentash dua te kem qe te shkoj te daja ne itali

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *