Ku mund të aplikoj online për shërbimet konsullore?

Pasi qytetari të mësojë se për çdo shërbim konsullore duhet aplikuar online i lind pyetja: ku mund të marr takimin për pasaporte apo nulla osta për martesë etj.. etj…

Portali qeveritar për të kërkuar takimet/shërbimet konsullore është:
www.e-albania.al

Të gjithë ata që kanë nevojë për ndihmë për të aplikuar online janë të mirëpritur. Zyra jonë është vazhdimisht e azhornuar në normativat e administratës publike shqiptare dhe italiane.

Ja si vetë prezantohet portali e-Albania

E-albania është portali qeveritar ku shërbimet publike që gjenden në zyrat dhe sportelet fizike të institucioneve ofrohen në mënyrë elektronike falë Platformës Qeveritare të Ndërveprimit që ndërlidh sistemet e institucioneve me njeri-tjetrin. Portali është konceptuar si një zyrë elektronike me një ndalesë ku qytetari regjistrohet duke përdorur kartën e tij të identitetit dhe shërbehet duke kërkuar dhe aplikuar për shërbimin që i nevojitet.

Ky portal është realizuar dhe administrohet nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI)

Të nxjerrësh informacione nga interneti është si të mbushësh gotën tek ujvara e Niagarës.

Arthur Charles Clarke

15 pensieri riguardo “Ku mund të aplikoj online për shërbimet konsullore?

 1. Buongiorno, sono una ragazza Italiana e vorrei sposare il mio fidanzato che vive in Albania che documenti serviranno per lui . Grazie

 2. Pershendetje jam nje zonje qe jetoj ne rom , po provoj qe te aplikoj online per pashaporten dhe karten e identitetit por pasi i fus te gjitha te dhenat me thot personat pergjegjes po shqyrtojn te dhenat tuaja. Un kam Edhe vajzen e vogel qe do i rinovoj pashaporten , i fus te dhenat dhe me kthen mbrapsht . Cfar duhet te bej per te marr takim ne ambasade per te rinovuar pashaportat dhe karten e identitetit ! Flm dhe pres pergjigj tuaj

  1. po deshe na telefono te henen qe te shpjegohemi me mire, perndryshe kontaktoni zyrat shtetrore. urojme t’ja dilni sa me shpejt

   1. Pershendetje
    a ka mundesi nji nr tel ambasciata di roma ? nr tel n sit asnji nuk funksionon.
    Un kam apliku on linea per passaport dhe id (pasi i kam demtuar te dyja nuk jan me valide)
    Ne faqen e net esht nr iban por nuk jan te dhenat sa kushtojn te bej bonifico e duhur, ka mundesi per nji pergjigje pasi do nisem per nji udhetim ne fund te marsit dhe shpresoj te jem ne koh
    faleminderit

    1. faleminderit qe komentuat. ne faqen e ambasades gjeni adresen e-mail. Keshillojme ti kontaktoni me e-mail. se shpejti do publikojm nje shkrim me kontaktet zyrtare te ambasades dhe 2 konsullatave. Urojme qe te merni pergjigje

    2. Pershendetje doja te pyesja per te mar nje lej kalimi per djalin qe i ka skaduar pashaporta ne Mars mund te behet on line dhe mund ta degojn me post apo duhet te paraqitemi ne konsollaten e milanos sepse ne gusht kam prer biletat per ne shqiperi.

 3. Prshnd sapo Kam aplikuar ne portal, per pasaporten dhe karten e id. Cdo hap qe ndoqa ishte OK. Pyetja ime ishte:per tu paraqitur,kur cfare ore? Flm

 4. pershendetje un kam ba regjistrimin ne adresen e.albania por ne te nesermen kur mora per te hyr ne adresen time nuk e mer pasvortin me thot eshte igabuar amundeni te me dimoni qfar mund te bei faleminderit

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *